Hlavní strana / Ze života školy
6.11.2019

Družina slavila HALLOWEEN

První listopadový pátek byl pro školní družinu plný strašidel. Děti se předvedly v nádherných kostýmech, užily si tanec a soutěže.


4.11.2019

Přespání ve škole

Dne 25.10. 2019 proběhlo na naší škole tradiční přespání. Více než sto natěšených žáků se sešlo v 18:00 hod. Po přípravě tříd mohl začít šestihodinový program. V něm si všichni nejprve zasoutěžili,pak se "trochu báli" na stezce odvahy a nakonec si skvěle zatancovali. Po půlnoci už byl čas rozejít se do tříd a zalehnout.
Na přípravě programu se podílel školní parlament, žáci 9. třídy a učitelé. Všem patří velký dík. Tak zase za rok.....

1.11.2019

Školní přebor ve stolním tenisu

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 byl v hale ?Maja" uspořádán přebor naší školy ve stolním tenisu. Soutěží se zúčastnilo celkem 17 žáků ve třech kategoriích ? mladší žáci (6.-7. r.), starší žáci (8.-9. r.) a žákyně (6.-9. r.). Přestože výkony účastníků byly velmi rozdílné, zaslouží všichni pochvalu za předvedené výkony a nadšení se kterým celý turnaj absolvovali.

Konečné pořadí mladších chlapců:         

1. Alex Courtland Walters

2. Pavel Mitrenga

3. Jan Szolony

Konečné pořadí mladších chlapců:        

1. Šimon Spratek

2. Viktor Hruška

3. Ondřej Szturc

Konečné pořadí děvčat:                           

1. Aneta Fojciková

2. Eliška Kusová

3. Anna Amelie Mojová


25.10.2019

Exkurze - U6

Pomalu se již stává tradicí, že se žáci 6. tříd v rámci hodin fyziky účastní exkurze do Malého světa techniky U6 v Ostravě. Stejně tomu bylo i letos. Žáci měli možnost se zblízka seznámit s tímto technickým oborem a na vlastní kůži si vyzkoušet práci jednoduchých strojů, např. kladek a pák, pohánět stroje vlastní energií, seznámit se s práci a principem tkalcovských strojů, vyzkoušet soustružení a frézování, atd. Bylo toho hodně k vidění, zkoumání, "ošahání", vyzkoušení a tři hodiny strávené v expozici nám velmi rychle uběhly. Exkurze měla mezi dětmi kladný ohlas a možná v nich probudila i zájem o technické předměty.

10.10.2019

Podzimní akce prvňáčků

Návštěva MŠ ve Vendryni i na Záolší

V průběhu září jsme s prvňáčky navštívili obě mateřské školy, aby si děti mohly zavzpomínat na bezstarostné chvíle před nástupem do školy a pozdravit své kamarády a paní učitelky.

Děkujeme za vřelé přijetí a příjemné chvíle.

 

Drakiáda

V pátek 4. 10. 2019 jsme se vydali  na kopec nad školami, kde jsme si spolu s rodiči i sourozenci pouštěli draky. Přestože nebylo větrno, draci se krásně vznášeli na obloze. Akci jsme zakončili opékáním párků u Čítárny. Těšíme se na další společnou akci.


10.10.2019

BESKYDSKÝ AZIMUT MLÁDEŽE

Už tradičně v září se děti z prvního stupně účastnily orientačního běhu v Třinci v lesoparku. Už se běžel 44. ročník. Naši prvňáčci se v tomto roce umístili nejlépe. Za dívky to byla Eliška Heczková - 4. místo, Karolínka Barnová - 5. místo a Helenka Zarembová - 6. místo. Z  hochů si  vybojoval Vojta Pilch -  4. místo a Matyáš Polok - 5. místo. Gratulujeme dětem  a organizátorům děkujeme za skvělou akci!   


8.10.2019

Jablíčkový týden

První podzimní týden oslavili žáci 2.tříd s jablíčky. Provázela je ve všech vyučovacích předmětech. Děti jablíčka počítaly, malovaly, otiskovaly, zpívaly a tvořily o nich myšlenkovou mapu, naučily se pěknou básničku, zkoumaly z čeho se jablko skládá, pekly jablečný závin, vařily čaj z jablečných slupek, ochutnávaly domácí mošt, křížaly, jablečné moučníky kompot a přesnídávky?.no prostě jablečné hody!!!


7.10.2019

Posezení čtvrťáků s rodiči

Začátek školního roku jsme se rozhodli oslavit společným setkáním dětí a rodičů ze čtvrtých tříd.

Proto jsme se v pátek 27.září sešli ve vendryňském parku, kde jsme si povídali, pili kávu, ochutnávali dobroty, které napekly maminky, a společně tak prožili příjemné odpoledne. Samozřejmě nechybělo ani opékání párků.

Děti měly také o zábavu postaráno - mohly se povozit na koních, které nám přivezla paní Bazgierová, zajezdily si na koloběžkách, zúčastnily se koloběžkového závodu, který uspořádal pan Kowalczyk, hrály si, běhaly v bublinkách, pouštěly draky,....

Taky jsme měli všichni možnost dát si cukrovou vatu či slaný a sladký popcorn - to vše díky panu Pavlu Turoňovi.

Všem zúčastněným děkujeme za příjemné odpoledne a zvláštní dík patří p.Bazgierové, p. Kowalczykovi, p. Kawulokové, p. Fukalovi a panu Turoňovi.

Těšíme se zase někdy příště.


1.10.2019

Keramické dílny

I v letošním školním roce v rámci projektu "Podpora vzdělávání II" na škole probíhají projektové dny, konkrétně se jedná o keramické dílny. V měsíci září se projektového dne účastnili žáci 2.A, 7.A a 7.B.

1.10.2019

Humanitární den II. stupně

Dne 26. září 2019 proběhlo na naší škole Humanitární cvičení. První vyučovací hodinu třídní učitelé seznamovali děti s požárními směrnicemi, základy zdravovědy a pravidly bezpečnosti na našich silnicích. 

2. - 6. hodina byla pojata sportovně. Deváťáci (pod dohledem tělocvikářů) si připravili stanoviště, na kterých děti plnily nejrůznější fyzicky náročné činnosti. Zvlášť oblíbenou disciplínou byla chůze na chůdách, slalom na koloběžce, sáňkování na mokré trávě nebo střelba ze vzduchovky. Není od věci zmínit, že žáci byli rozděleni do skupin a průběžně absolvovali všechny disciplíny. 

Sportovní klání se opravdu vydařilo. Počasí nám přálo, děti byly plné radosti, že nemusí namáhat "mozkové závity?, deváťáci přistupovali k věci s ochotou a trpělivostí a my učitelé jsme byli rádi za to, že ta naše mladší generace dělala ten den něco  pro své zdraví. A o to nám v prvé řadě šlo. 


2.10.2019

Adaptační pobyt

V pondělí 9.9. ráno jsme vyjeli vlakem do Mostů u Jablunkova. Jeli jsme obě 6. třídy společně s třídními učiteli a výchovnou poradkyní. Z Mostů jsme šli na chatu Studeničné. A tam začal náš "adapťák". Za ty tři dny jsme šli na Gírovou, v družstvech plnili různé soutěže a dělali referáty o našich spolužácích. Jeden den za námi přijeli i další učitelé ze školy. Pobyt byl super! Měl by se konat každý rok!


30.9.2019

9. třída jela do Prahy

Deváťáci byli v termínu 19. - 21. 9. 2019 na školním výletě v Praze. Níže si můžete přečíst hodnocení některých žáků. 


V Praze se mi líbilo. Největší zážitek byl ze ZOO, muzeum voskových figurín a mučících nástrojů. Na rozhledně Petřín jsem už byla víckrát, ale pořád se mi hodně líbí ten výhled. Také kemp byl pěkný. Byly tam útulné chatky, ve kterých bylo vybavení starší, ale pořád jsem si pobyt tam užila. Víc se mi asi líbilo Staroměstské náměstí než Václavské. Pobyt v Praze jsem si moc užila.


Výlet v Praze se mi strašně líbil. Památky byly krásné, přivezeno zpátky mnoho zážitků. Zlepšila bych ubytování, ohledně koupelen a záchodů, na které jsme museli docházet a nebo, jak jsme byli ve sprše a pak museli dobíhat na chatky. Jinak bych možná zlepšila ještě večerku nebo v kempu nějaké aktivity na večer. Jinak památky krásné, někdy až moc chození. Nejvíc se mi teda líbila ZOO, ve které jsem si mohla prohlédnout exotická zvířata, která v Ostravě nemáme. A moc děkuju učitelům, že nás všudy provedli a užívali se vše s námi.    


Co se mi líbilo: Všechny památky, ZOO, paní, co dokázala přivolat slunce, večerní Praha, cesta tam Regiojetem, navštěvování jiných chatek aspoň do 22:00

Co bych zlepšil: více volného času na Chodově, lepší chatky (bez děr ve dveřích  a pohodlnější postele), cesta zpátky jet Regiojetem2.9.2019

Slavnostní zahájení školního roku


18.7.2019

Ohlédnutí za "Zahradní slavností"


24.6.2019

Volba povolání

V rámci volby povolání jsme strávili dvě dopoledne s lektorkou Soňou z Úřadu práce, která nám pomáhala s výběrem střední školy. Vysvětlila nám, na co bychom si měli dávat pozor při výběru a ukázala, jak si ji správně vybrat. Měli jsme si uvědomit, že v práci budeme 40 let, a proto nebude náš výběr tak snadný, studium a práce by nás měly především bavit. Zkoušeli jsme si testy osobnosti, sepisovali věci, které o sobě víme a další. Byla to pro nás příjemně a poučně strávená dvě dopoledne.


12345678Dále »

Strana 1 z 25