Hlavní strana / Olympiády a soutěže / Dějepisná olympiáda

ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 28. 11. 2018 se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Soutěž je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a už ve školním kole je jednotná pro všechny zúčastněné žáky z celé České republiky. Letošní ročník má název ?Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace".

Školního kola se zúčastnilo celkem 16 žáků a suverénním vítězem se stal Filip Bystroň z 9. B. Filip bude naši školu reprezentovat v lednovém okresním kole dějepisné olympiády ve Frýdku-Místku. Vítězi i všem zúčastněným žákům děkujeme za účast a projevenou aktivitu.

Na závěr výsledky prvních pěti soutěžících (max. počet bodů = 70):

1.            Filip BYSTROŇ - 56,5 b.

2.            Viktor WALTER - 47 b.

3.            Šimon ARCISZ - 45 b.

4.            Jan ŘÍHA - 43 b.

5.            Eliška HUMPOLCOVÁ - 42 b.

3.12.2017

Školní kolo dějepisné olympiády

21. 11. 2017 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Tak jako každým rokem bylo školní kolo organizováno centrálně a zadání bylo pro všechny účastníky v České republice stejné. Soutěž je opět určena žákům osmých a devátých ročníků a tematicky je v tomto školním roce zaměřena na období první republiky. Síly v dějepisném klání tentokrát změřil rekordní počet žáků - ve školní jídelně se nakonec sešlo 30 zájemců o historii. Ti museli během 60 minut vypracovat odpovědi na 16 otázek, jež se týkaly řady oblastí života 1. republiky. Vítězka soutěže postupuje do okresního kola ve Frýdku - Místku, které se uskuteční 17. 1. 2018. Všem účastníkům soutěže děkuji za projevenou snahu.

A na závěr umístění na prvních pěti místech:

1. Eliška HUMPOLCOVÁ  - 41 b.

2. Erik BYSTROŇ - 37 b.

Vojtěch KLIMSZA - 37 b.

4. Veronika PILCHOVÁ - 36 b.

5. Filip BYSTROŇ - 35 b.

18.11.2016

Dějepisná olympiáda - školní kolo

V pátek 18. 11. se konalo školní kolo dějepisné olympiády, letos na téma "Marie Terezie - žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století."

Soutěže se zúčastnil rekordní počet 20 žáků 8. a 9. ročníku. Nejlepšího výsledku a postupu do okresního kola dosáhl žák 8. třídy Erik Bystroň, kterému tímto blahopřejeme. Všem ostatním účastníkům školního kola dějepisné olympiády děkujeme za účast i snahu.

Výsledková listina je k nahlédnutí v příloze.

/content/zs/Poradi_skolniho_kola.pdf

25.11.2015

Dějepisná olympiáda

V úterý 24. 11. se konalo školní kolo dějepisné olympiády. Letošní téma je "Po stopách Lucemburků aneb za císařskou korunou." Téma nebylo zvoleno náhodně, neboť v příštím roce uplyne 700 let od narození českého krále a německého císaře Karla IV.

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 žáků 8. a 9. ročníku. Nejlepšího výsledku a postupu do okresního kola dosáhl žák 8. A Daniel Romanowski. Tímto mu blahopřejeme. Výsledková listina je k nahlédnutí v příloze.

/content/zs/Poradi_15-16.doc