Hlavní strana / Ze života školy
2.1.2019

Malé ohlédnutí za Vánocemi

 

Adventní čas strávili žáci obou čtvrtých tříd nejen přípravami, pečením, vyráběním vánočních dárků, ale nezvykle i počítáním.  Spolu s rodiči si pořádně provětrali mozkové závity v Kavárničce s matikou prof. Hejného. Po hodinové intenzivní práci, kde se spolu ve dvojicích i skupinkách setkali a diskutovali k problému, si pak zaslouženě odpočinuli u skleničky kávy či čaje.

Letos máme poprvé kromě dílen čtení i dílnu psaní, která je pro nás docela náročná, jak na čas, tak na přípravu, ale stojí za tu námahu.

Přečtěte si malou ukázku z naší tvorby:

Štědrý den z pohledu vánočního stromečku ...

Ráno jsem se probudil a ze sklepa mě vytáhl nějaký pán. Děti mě potom ozdobily. Lechtalo mě to. Pak na mě daly světýlka a teď zářím jako sluníčko! Babička mezitím vařila štědrovečerní večeři a její dcera jí v kuchyni pomáhala. Děti prostíraly stůl. Když se pomalu setmělo, všichni se připravovali. Všechno bylo dokonalé. Pustili si koledy a já poslouchal. Po večeři zazvonil zvoneček. Ježíšek! Všichni běželi nahoru ke mně. Pode mnou byla spousta dárků. Rozbalovali je a i já jsem jeden dostal - nové vánoční ozdoby. Byly to pro mě nejlepší Vánoce na světě.

( Veronika Wawroszová 4.A )

 

A co takhle pohádka O Červené Karkulce z pohledu ...

Po probuzení jsem si uvařila kávu. Zašla jsem si ke slepicím pro dvě čerstvá vajíčka. Čekám na Karkulku, ale stále nejde. Jdu si lehnout. Když tu najednou uslyším klepání. " Pojď dál, Karkulko, je otevřeno." povídám. Jenomže místo Karkulky je tu vlk. Okamžitě na mě skočí. Sedím v jeho břiše. Slyším křik. Padá ke mně i Karkulka. Ozývá se hluboké chrápání. Sedíme tam a povídáme si. Světlo? To je myslivec. Vysvobodí nás a Karkulka mi konečně dá košík s vínem a bábovkou.

( Tereza Šmigová 4. A )

 

Ráno jsem se probudil hladový. Nic jsem nemohl najít. Až tak po poledni prošla kolem mého pelechu holčička. Hned jsem se jí ptal, kam má namířeno. A ona na to, že jde na návštěvu k babičce. Prý bydlí pod velkým dubem. Hned jsem tam vyrazil. Zaklepal jsem na dveře domečku. A ozvalo se: " Dále." Vešel jsem a babičku sežral. Lehl jsem si do postele. Za chvíli přišla Karkulka a taky jsem ji sežral. Po tak vydatném obědě jsem usnul. Když jsem se probudil, koukala na mě babička, Karkulka i myslivec. Ten na mě mířil puškou. Ale babička mě zachránila, prý že mě naučí se chovat a udělá ze mě hlídacího vlka. A jak řekla, tak udělala A měl jsem se u ní moc dobře.

 

( Šimon Rajčáni 4.A )

A závěrem ...?     Všem přejeme šťastné vykročení do nového roku 2019!

žáci ze 4. A