• ZÁKLADNÍ ŠKOLA VENDRYNĚ  • Školní ples
  • Výtvarné práce žáků 6.B
  • Výtvarné práce žáků 8.A

Nabídka pracovního místa

Základní škola Vendryně 236, okres Frýdek - Místek přijme od 1. září 2020 kvalifikovaného učitele/učitelku M, Fy, Ch na částečný nebo plný úvazek. Nabídky s životopisem zasílejte na e-mailovou adresu bura@zsvendryne.cz. Další informace na tel. č. 558 554 313.
 
Mgr. Bohuslava Burá, ŘŠ
 

Zápis žáků do 1. ročníku základní školy

Základní škola Vendryně 236, okr. F-M zve k zápisu do 1. tříd školního roku 2020/2021, který se koná ve dnech: 

pondělí 6.4.2020 od 8 do 17 hodin  a 
úterý 7.4.2020 od 12 do 17 hodin 

K zápisu se dostaví zákonný zástupce s dítětem, které je narozeno v době od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014 a to i v případě, že bude žádat o odklad školní docházky ( v souladu s § 36, odst. 3 a 4 Školského zákona). 
 
K zápisu si vezměte:
Občanský průkaz zákonného zástupce
Rodný list zapisovaného dítěte
Těšíme se na setkání u zápisu.
Kolektiv pedagogů ZŠ Vendryně 236, okr. FM

Oznámení - konec sběru papíru!

Vážení rodiče a žáci,
z důvodu nízké výkupní ceny za 1 kg papíru a zároveň zpoplatnění jeho odvozu Vám oznamujeme, že od druhého pololetí tohoto školního roku končíme se sběrem papíru. Poslední výběr se uskuteční v pátek 7. února 2020, poté papír nebudeme vybírat.
 
Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci.
 
Olga Humpolcová, ZŘ

Pozvánka - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

 

Soutěž Poznávej svět s Invia

Cestovní agentura Invia ve spolupráci s neziskovou organizací Most pro Tibet vyhlašuje soutěž pro žáky základních škol. Pojďte se s námi vzdělávat, propojovat kultury, sdílet a alespoň trochu měnit svět. 
Chceme propojit děti z českých škol s dětmi v Indii, upozornit na důležitost vzdělávání a učit toleranci k rozdílným kulturám. Průvodcem jsou učitelé, kteří dětem případně přiblíží představu o příjemci na druhé straně (tedy dítě z rozvojové země, se zcela odlišnou kulturou). Po skončení soutěže (květen 2020) vybere odborná porota nejlepší díla a odmění je dárkovým poukazem Invia.

Děti základních škol, které se zapojí do soutěže, mají za úkol vytvořit dílo na téma: Svět, který nás obklopuje.

Průběh soutěže
1. Žák vytvoří dílo na dané téma
2. Vybraná díla škola pošle spolu se souhlasem zákonného zástupce do celostátního kola
3. Odborná porota vybere v každé kategorii 3 vítězná díla, která odmění poukazem  
 
Více informací na stránce soutěžehttp://www.invia.cz/poznavej/

Ceny poskytuje:
Invia.cz - specialista na last minute zájezdy
Snowboardel.cz - nejlepší nabídka snowboardů a paddleboardů 

Harmonogram událostí

24.2.2020 - 28.2.2020 - Jarní prázdniny

Žáci školy mají jarní prázdniny, do školy jdou opět v pondělí 2. března 2020.

   únor 2020
poútstčtsone
     
1
2
4
5
7
8
9
11
13
15
16
20
22
23
29
 


VIZE ŠKOLY

Na naši školu budou všichni učitelé a žáci pyšní a rodiče a ostatní obyvatelé obce ji budou pravidelně navštěvovat a podporovat.

Ne všichni žáci budou ve všech oblastech dosahovat vynikajících výsledků, ale jsme přesvědčeni o tom, že většina dětí může být lepší a může se do školy těšit.

Důraz při získávání základního vzdělání klademe především na rozvoj čtenářské gramotnosti jako prostředku celoživotního učení, výuce cizích jazyků a matematické gramotnosti. Usilujeme o to, aby se naši žáci stali vzdělanými lidmi, kteří jsou si vědomi odpovědnosti za následky svých činů i rozhodnutí, dokáží kreativně myslet, kriticky uvažovat, efektivně komunikovat, budou mít touhu se celoživotně vzdělávat a potřebu chovat se ohleduplně k přírodě. Osobnostní a sociální výchova je nedílnou součástí života školy.

Různými cestami zapojíme rodiče do činnosti školy a budeme spolupracovat s jinými organizacemi a firmami, které přispějí ke zlepšení školy. Vytvoříme partnerskou spolupráci s místní samosprávou a komunitou.