Ze života školy

30. 3. 2022

Badatelský kroužek

V Badatelské vědě se nenudíme!
V kroužku Badatelské vědy se opravdu nenudíme! Už jsme vyzkoušeli zkoumat hustotu, tak že jsme různé předměty ponořili do nádoby z vodou a pozorovali, jestli předměty klesnou ke dnu nebo budou plavat po hladině. Bádali jsme nad tím, jak se dá neviditelně psát, prováděli jsme pokusy s ohněm. Sázeli jsme hrách a fazole v písku, přihnojené hlíně a v normální hlíně. Celkově je nás v kroužku 13. Vedoucí jsou Iva Lysková a Olga Humpolcová. Kroužek je určen pro žáky 4. a 5. tříd. Můj nejoblíbenější pokus byl nehořlavý kapesník. 
Z každé lekce si odneseme nejen nějaký poznatek, ale i zážitek.
 
Příspěvek: Veronika Hermannová, 5.B
 

Badatelský kroužek
Začátkem roku jsem se přihlásil na badatelský kroužek pod vedením paní učitelky Humpolcové a paní učitelky Lyskové. Do zábavné vědy chodí nyní už 13 dětí. Těšil jsem se, ale nevěděl jsem, co od toho čekat.
Na kroužku děláme různé pokusy, které si vysvětlujeme a přemýšlíme nad tím, jak dopadnou. Mým nejoblíbenějším pokusem byla sopka (do kelímku jsme dali sodu, ozdobili ho hnědým krepovým papírem tak, aby připomínal sopku, přidali barvivo,  zalili octem a sopka začala pěnit :).
Taky jsme třeba pozorovali růst rostlin, zkoušeli jsme pokus s faraonovými hady, vařili jsme a testovali, jak velké je magnetické pole a vysvětlovali si, jak funguje.
Jsem rád, že jsem se na badatelský kroužek přihlásil, protože jsem se dozvěděl spoustu nových věcí. 
 
Příspěvek: Josef Marosz, 4.A
 
GALERIE Badatelský kroužekMohlo by Vás zajímat...