Fyzika

25. 1. 2017

14. ročník Astronomické olympiády

Letošního školního kola 14. ročníku Astronomické olympiády se zúčastnilo 34 žáků 6. a 7. tříd (mladší kategorie GH) a 13 chlapců 8. a 9. tříd (starší kategorie EF). Vítězem školního kola v kategorii GH se stal Jan Haratek ze 7.A a v kategorii EF Jakub Ožana z 9.A. Všichni žáci, kteří ve školním kole získali 20 a více bodů, postoupili do krajského kola.

Výsledky školního kola /content/Výsledky AO-školní kolo.pdf

Řešitelé, kteří splnili bodový limit, obdrží od svých vyučujících fyziky lístečky s přihlašovacími údaji pro krajské kolo. Zadání krajského kola si žáci mohou vyzvednout u svých vyučujících nebo jej naleznou v přiložených souborech:
mladší žáci - kategorie GH /content/Zadání AO - kategorie GH.pdf
starší žáci - kategorie EF /content/Zadání AO - kategorie EF.pdf

Krajské kolo se skládá z následujících částí:
  • online přehledový test - žáci řeší doma na stránkách Astronomické olympiády zadáním přihlašovacích údajů
  • teoretické úlohy korespondenčního kola - žáci řeší samostatně doma a vypracované úlohy odevzdají do 20. března 2017
  • pozorovací nebo praktická úloha - žáci opět řeší samostatně a vypracované úlohy odevzdají do 20. března 2017
  • prezenční část - bude se konat 27. března 2017 v dopoledních hodinách ve škole. Mohou se zúčastnit pouze žáci, kteří ve stanoveném termínu odevzdají vypracované teoretické a praktické úlohy.

Mgr. Olga Humpolcová