Recitační soutěž

3. 2. 2016

RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2. STUPNĚ

28. leden nebyl jenom dnem, kdy děti dostávaly vysvědčení. Během 3. a 4. vyučovací hodiny se v hale uskutečnila recitační soutěž žáků 2. stupně. Ve dvou kategoriích, 6. - 7. třída a 8. - 9. třída, vystoupilo se svou připravenou básní celkem 35 dětí. Jak v závěru porota složená z učitelů českého jazyka konstatovala, úroveň recitátorů rok od roku stoupá, a proto bylo velice těžké vybrat z každé kategorie tři nejlepší. Nakonec ale rozhodla takto: v kategorii  šestých a sedmých tříd vyhrál Raimund Sikora z 6. A, druhé místo obsadila Kristýna Mužná z 6. B a třetí místo získal Jakub Kotajny ze 7. B. Mezi osmými a devátými třídami si ocenění "vyrecitovaly" tyto žákyně: Gabriela Sojčáková z 8. A - 1. místo, Tereza Szurmanová z 9. třídy - 2. místo a Lucie Šimovcová taktéž z 9. třídy - 3. místo.  Ostatní soutěžící obdrželi diplom za 4. místo. Všichni bez rozdílu si ještě navíc odnesli dárkovou poukázku do třinecké knihovny a sladké odměny. V pauzách mezi jednotlivými výstupy se obecenstvo pobavilo připravenými scénkami na téma ?kniha". Závěrem je třeba říci, že celý program suverénně uváděli žáci 8. B - Jiří Skalický a Kateřina Brancová, kteří byli stejně jako soutěžící i herci nakonec odměněni bouřlivým potleskem.

Mgr. Dagmar Dänemarková