Zeměpisná olympiáda

26. 2. 2018

Okresní kolo zeměpisné olympiády

20. 2. 2018 se uskutečnilo ve Frýdku-Místku okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali Vojtěch Javorek (6.B) a Erik Bystroň (9. třída). Soutěž probíhala ve třech kategoriích (A - 6. ročník, B - 7. ročník a C - 8.+9. ročník) a žáci postupně plnili úlohy v oblastech: práce s atlasem, testová část a praktická část. V každé kategorii bylo přítomno mezi 20 až 30 účastníky a naši žáci se mezi nimi určitě neztratili: Erik Bystroň obsadil 7. a Vojta Javorek 15. místo, za což jim patří dík. Bohužel se soutěže nemohla zúčastnit Nela Vrlíková (7. třída), která se rovněž poctivě připravovala, ale z důvodu zdravotní indispozice nemohla do Frýdku-Místku odcestovat. Tak snad to vyjde v příštím roce.
Mgr. Jaromír Humpolec