8. 9. 2016

Adaptační kurz pro 8. třídu

Nový školní rok odstartoval pro 29 žáků osmé třídy ZŠ ve Vendryni adaptačním kurzem, který probíhal od čtvrtku 1.9. do pátku 2.9. 2016. Kurzu se společně s dětmi zúčastnily také paní učitelky Bocková, Roszková a Dänemarková.

Netradiční zahájení školního roku bylo způsobeno spojením 2 tříd v jednu společnou. Přestože se děti ze školy většinou znají, společná třída je postavila do nových pozic.Větší počet žáků ve třídě, vzájemné vztahy, celkové klima i změna třídního učitele ? to vše klade na děti větší nároky, a ne všichni se dokáží se změnami vyrovnat. Právě proto byl tento adaptační kurz připraven. Pod vedením odborných pracovníků z neziskového nízkoprahového sdružení Střep děti absolvovaly množství aktivit, jejichž jediným cílem bylo stmelit nový kolektiv. Děti si užily spoustu zábavy, během níž zapojily nejen své svaly, ale i mozek. :-)

Přestože adaptační kurz probíhal v prostorách školy a na školním hřišti, nikomu to nevadilo. Díky slunečnému počasí si děti všechny aktivity opravdu užívaly. Společná večeře ve školní kuchyňce, film na dobrou noc (horor!!!???),  a především spaní ve třídě pak završily povedený den.

Ráno sice děti nevypadaly ?vyspinkané do růžova", ale únavu statečně překonaly dopolední procházkou k vápenným pecím.

Věřme, že se příjemné zážitky z adaptačního kurzu pozitivně odrazí na vzájemné komunikaci a spolupráci dětí v jejich ?nové", společné 8.třídě.

Mgr. Dagmar Dänemarková