20. 10. 2017

Běh pro dobrou věc

"Připravit, ke startu, pozor, teď."

Tato slova mohli slyšet všichni účastníci "Běhu pro dobrou věc", který se konal v úterý 17.10.2017 v okolí školy, a jehož 1.ročník organizovala naše ZŠ Vendryně.

Počasí nám přálo, a tak na trať vyběhlo 78 nadšených dvojic (i trojic :o), aby svým sportovním výkonem  a finančním darem přispěli klukům Tomiczkovým, kteří jsou od narození imobilní, na přídavné kolečko k invalidnímu vozíku v hodnotě 17 000,-.

Ač jsme nemohli tušit, kolik lidí se zúčastní, velmi příjemně nás překvapilo, ba nadchlo, množství závodníků, kteří byli ochotni prožít toto nádherné slunečné odpoledne během pro dobrou věc.

Všichni mladí závodníci byli odměněni za snahu a dobré srdce svítícím silikonovým náramkem s názvem akce, vítězové z jednotlivých kategorií pak medailí a drobným dárečkem (cestovatelské knihy Jiřího Máry pro vítěze darovala rodina Tomiczkova).

Díky štědrosti všech dárců ( a přispívali nejen závodníci) jsme mohli Marcelovi a Danielovi předat  neuvěřitelnou částku 36 130 Kč, za což bychom chtěli moc poděkovat.

Všechny dárce může těšit pocit, že udělali něco dobrého a záslužného pro někoho, kdo to opravdu potřebuje. Moc si vážíme Vaší účasti a všech darů.

Doufáme, že se uvidíme na druhém ročníku ve školním roce 2018/2019.

Už teď se na Vás těšíme!

Učitelé ZŠ Vendryně