22. 3. 2017

Březen - měsíc knihy

Dne 14. 3. 2017 proběhly na naší škole projektové vyučovací hodiny Březen - měsíc knihy, které vedli a realizovali žáci 9. tříd. Jak vše probíhalo se dozvíte z následujících příspěvků.

Březen - měsíc knihy - literární projekt

Na naší škole se stalo tradicí, vždy v březnu, zavítat za našimi mladšími spolužáky prvního stupně. Jde vlastně o to, že žáci devátých tříd si připravili velmi pestré,bohaté a zábavné povídání o sami si vybrané knížce, vhodné pro naše drobečky. Dětem se náš program velmi líbil.Byly doslova uchváceny naším vystoupením. Velmi se mi líbí tento nápad,projekt BŘEZEN MĚSÍC KNIHY a také takový způsob sblížit se, trošku poznat a hlavně pohrát si s menšími spolužáky. Dvě vybrané skupinky se vypraví potěšit i dětičky z mateřské školky.

Gabriela Sojčáková, 9. A

Březen - měsíc knihy - literární projekt

Tento rok se rozhodlo , že projekt "Březen - Měsíc knihy " bude organizovat 9.ročník. Celý projekt spočívá v tom , že žáci z vyšších ročníků si vyberou knihu, kterou v jedné vyučovací hodině zábavnou formou představí dětem. Já jako jeden z deváťáků jsem se také zapojil do tohoto projektu a s mou skupinou jsme měli jít prezentovat knihu na první stupeň . Ale už od začátku jsme měli problémy , konkrétně s výběrem knihy. Ale to jsme nějak dojednali a začalo se pracovat . Nejprve jsme měli hodinu na vymyšlení co vlastně budeme dělat a pak jsme si práci rozdělili na doma . V den kdy jsme měli generální zkoušku jsme neměli nic připraveno , ale pan učitel nám dal důvěru a myslím , že se mu to vyplatilo.

V úterý 14.3. jsme vyšli na první stupeň konkrétně do 4.třídy. Děti jsme rozdělili do tří skupin a začalo se. Během hodiny jsme jim knihu představili , kousek přečetli a zahráli nějaké hry. Na konci jsme jim rozdali sladké odměny a s dobrým pocitem vyrazili zpět do smutné reality 9. třídy. S dětmi se nám pracovalo dobře a myslím , že si to velmi užili. Pro mě to byl velký zážitek a myslím , že tento projekt by se měl uskutečňovat i v budoucnu.

Jiří Skalický, 9. B