23. 3. 2021

Březen měsíc knihy

V minulém týdnu si žáci prvních, druhých a třetích ročníků zpestřili online výuku scénickým čtením projektu Lukáše Hejlíka Listování.
Děti se zaposlouchaly do příběhu malého chlapce a jeho kamaráda kocoura. Aktivně byly několikrát samy do příběhu vtaženy. I pro herce je náročné hrát před online publikem, ale i přesto se interakce s divákem hercům dařila.  A o čem Šmodrcha aneb pěkně popletený kočičák vlastně je?
Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého MLUVÍCÍHO kocoura, jeho život se rázem úplně změní! Je šťastný, že v podivném tvorovi konečně našel svého vlastního zvířecího kamaráda, a chce si ho nechat, jenže jeho čistotou posedlá máma, otravná sestra a bláznivý starý plukovník se zálibou ve vycpávání neobvyklých živočichů mají na věc docela jiný názor… Dokáže Honzík svého chlupatého parťáka ochránit, nebo Šmodrchu čeká osud mnohem horší než jen pouhý nedostatek sušenek?
V představení opět zazářil Lukáš Hejlík a po jeho boku Věra Hollá.
Žáci pak na základě zhlédnutí pracovali na nejrůznějších úkolech. Prvňáčci si vyplnili svůj online dotazník, ve kterém si otestovali porozumění příběhu. Pak kreslili obrázek k představení. Druháčci byli velmi tvořiví, zaměřili se v hodině na obal knihy a třeťáci psali pětilístek, což je jedna z metod RWCT, která se výborně hodí pro reflexi. Prohlédněte si jejich práci.
Další články k společnému čtenářskému projektu Březen měsíc knihy již brzy na našich školních stránkách.

GALERIE Listování online
za učitelky 1. – 3. ročníků Iva Kukutschová