24. 3. 2015

Březen - měsíc knihy - propojení I. a II. stupně

Stalo se již tradicí, že na konci března žáci II. stupně navštíví své mladší spolužáky na 1. stupni. Cca dva týdny se intenzivně připravovalo 9 skupin složených z žáků 6. ročníků na to, že 24. 3. v domluvený čas seznámí mladší děti s knihou, kterou možná někteří četli (možná také ne), možná někdy měli v ruce (možná také ne), možná o ní někdy slyšeli (možná také ne), možná ji nikdy nečetli, neměli v ruce a ani o ní nikdy neslyšeli. A jakým knihám se dělala osvěta? Knihám, které děti čtou a které se jim líbí jako např. Nové Mikulášovy patálie, Káťa a Škubánek, Deník malého poseroutky a mnoho jiných.

Rád bych touto cestou poděkoval všem šesťákům, kteří se zodpovědně prokousali všemi fázemi projektu až do výsledného konce. A dle vašich reakcí vím, že vaše úsilí a nasazení stálo za to. Děti 1. stupně zase ocenily netradiční formu výuky, setkání se svými staršími kamarády a odměny za práci v hodině v podobě bonbónů. Učitelům I. stupně děkuji za skvělý, empatický a profesionální přístup k celé akci.

Mgr. Jiří Krhut