26. 3. 2018

Čtení nás baví

Máme rádi knížky a během celého roku si čteme, přemýšlíme nad knihou ve čtenářských dílnách. Taky nám paní učitelka nabízí v rámci hodiny českého jazyka čtenářskou lekci k nejrůznějším tematicky zajímavým knihám, kde pracujeme metodami RWCT, dramatické výchovy a rozvíjíme tak své čtenářské strategie.

V březnu jsme se knížkám věnovali ještě s větší intenzitou. Pobavily nás Goldflamovy pohádky "Tatínek není k zahození", už víme, co je brněnský hantec J, v třinecké knihovně nás provedla paní knihovnice knížkou od Petry Braunové "Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L." čteme a pracujeme s knihami, které mají zajímavá témata např. handicapovaný sourozenec (Drijverová "Domov pro Marťany"), bolestná ztráta jednoho z rodičů ( Petra Dvořáková "Jůlie mezi slovy").

Navštívili jsme i největší tiskárnu v naší republice Finidr v Českém Těšíně, odkud putují knížky do 46 zemí světa, jak nám prozradily naše sympatické průvodkyně.

Středeční odpoledne jsme si užili společně s našimi rodiči. Četli jsme si svoje knížky v příjemném prostředí školní knihovny. Rodiče si pak na vlastní kůži vyzkoušeli, o čem všem musíme při četbě přemýšlet a že je to mnohdy těžké najít odpovědi na otázky a přizpůsobit obsah dítěti tak, aby mu porozuměl.

Dílnu jsme si zpestřili dobrým pohoštěním s vůni čaje a kávy a příjemným popovídáním.

Iva Kukutschová s dětmi z 3. A