19. 4. 2024

Den Země

V pátek 19. dubna jsme v areálu školy oslavovali blížící se svátek naší planety - Den Země. Žáci 8.tříd připravili pro celý 1. stupeň dopoledne plné informací a aktivit o ochraně životního prostředí a udržitelném rozvoji. Děti z prvního stupně si toto dopoledne náramně užily, velice dlouho a živě diskutovaly o některých věcech o nichž neměly ani tušení, mnozí byli zděšení kolik jídla se vyhodí, jak málo životního prostoru mají některé slepice k tomu, aby mohly snést vajíčko, jiné překvapilo to, jak dlouho se rozkládá dětská jednorázová plínka, kolik vody je potřeba k výrobě jedné sukně, velmi jim chutnala domácí zubní pasta, jiné poprvé držely v ruce žížalu a mohly se hrabat v kompostu, také se jim líbila disciplína - hod mobilem a nakonec "opičí dráha" s vařečkou v zádech.

GALERIE Den Země