15. 11. 2019

Jak vzniká animovaný film?

Na tuto otázku dostaly děti 3.,4. a 5.tříd odpověď 24.10.2019, kdy je navštívil Cyril Podolský, autor televizních KRYSÁKŮ.

Děti se zábavně-vzdělávací formou seznámily s principy animovaného filmu a na skutečných postavičkách z večerníčků jim byla názorně ukázána výroba loutky.

Pan Podolský žákům vysvětlil principy animace, všechny informace propojil s knihou (literární předloha). Dozvěděli se, jak se píše scénář a jak se připravuje animovaný film, co je potřeba k výrobě filmové loutky, jaké jsou možnosti její animace.

Na vlastní oči žáci viděli loutky Krysáků, Šiflíka a Šuflíka, filmové dekorace, rekvizity, dozvěděli se, co je to trik, scéna, písňový text, animace na hudbu, dabing loutkového filmu, animovaný videoklip, animovaná skeč.

Na závěr měly děti možnost zkusit si vytvořit krátké animace.

Program byl velmi zajímavý a inspirativní a děti si jej velmi pochvalovaly.

GALERIE Animace

Mgr. Simona Lačíková