23. 11. 2016

KŘÍŽEM KRÁŽEM MORAVOU A SLEZSKEM

Dne 21. 11. 2016 proběhl na naší škole v 5. A, 5. B., v 6. tř., 7. A a v 7. B hudební program na téma Křížem krážem Moravou a Slezskem.Děti v průběhu vyučovací hodiny povzpomínaly na tradice a zvyky našeho regionu. Zajímavé bylo též seznámení s nejrůznějšími hud. nástroji, které již dnes běžně nevidíme (vojanka, koncovka, kobza, brumlačka a další), ale v dávnějších dobách se používaly jako běžný doprovodný nástroj. Žáci si nástroje mohli vyzkoušet a prakticky využít svého talentu a zahrát si na ně ve chvíli, kdy ostatní zpívali lidové písně. Lektor nám nejprve písničku v nářečí po částech předzpívával a my jsme po něm opakovali. Věřím, že se čas strávený s uměním a starodávnými zvyky dětem líbil.

Mgr. Jiří Krhut