7. 3. 2018

Lyžařský kurz 2018 ZŠ Vendryně

S blížícím se koncem února, se mezi žáky sedmé třídy většina hovorů nesla ve znamení tolik očekávaného "lyžáku". Konečně je tady den D - 26. 2. 2018 a k autobusu přichází 24 statečných s velkými zavazadly a lyžemi. Poslední pusa od maminky a vyrážíme směr Severka. Předpověď počasí na nejbližší dny připomíná spíše pohádku o Mrazíkovi. Teploty mají klesat až k -20°C. Sedmáci vybavení teplým oblečením, ochrannými krémy, kuklami pod přilbou a dobrou náladou však zvládají každodenní výcvik na svahu bez problémů a postupně úplně všichni naučí sjíždět svah obloučky a využívat lyžařský vlek. Dobrá nálada, vynikající jídlo, ochotný personál, výborné sněhové podmínky s krásně upravenou sjezdovkou, pomáhají nevnímat mráz, který nám vlastně připomíná, jak má pravá zima vypadat. Chvíle strávené na chatě jsou vyplněny zábavou, kvízy, soutěžemi, hrami, diskotékou. Konají se poutavé besedy s členem horské služby o nebezpečí hor, s chatařem - válečným veteránem a účastníkem 1. řady reality show Robinsonův ostrov - Radovanem a také s barmanem Honzou -hledačem pokladů pomocí detektoru kovů.

Jediné "mínus" letošního kurzu je chřipková epidemie, která se bohužel vetřela i na chatu Severka a 7 dětí muselo pobyt předčasně ukončit. Nebýt této nepříjemnosti, můžeme i letošní lyžařský výcvik považovat za velmi zdařilý. Každopádně bude na co vzpomínat.

Mgr. Danuta Kantorová