20. 6. 2016

Ocenění žáků školy starostou obce Vendryně

V pondělí 20. června 2016 na obecním úřadě starosta obce Bohuslav Raszka spolu s místostarostou Milanem Zakřevským ocenili žáky z obou základních škol, kteří nejlépe a nejúspěšněji v tomto školním roce reprezentovali jak svou školu, tak obec. Za naši školu byli oceněni tito žáci:

A.      Matematické soutěže , zeměpisná a fyzikální olympiády

Ondřej Klimek - žák deváté třídy, který po celou dobu školní docházky dosahoval výborných učebních výsledků, přestože se intenzivně věnuje hokeji . V letošním školním roce  se umístil na 7.místě v okresním kole fyzikální olympiády s postupem do krajského kola.

Daniel Romanowski (8.A) - výborný matematik a také hokejový brankář. Získal 1.místo v okresním kole matematické olympiády, úspěšný řešitel Pythagoriády, reprezentoval školu v dějepisné olympiádě.

Erik Bystroň (7.A) - úspěšný řešitel Archimediády - okresním kole fyzikální olympiády pro 7.třídy, třetí místo v okresním kole zeměpisné olympiády.

Robin Szlaur (7.A)  -     čtvrté místo v Archimediádě - okresním kole fyzikální olympiády pro  7.třídy, aktivně se zapojuje do školního života.

B.      Soutěže recitační, taneční , sportovní

Kristýna Mužná (6.B) - dlouhodobá úspěšná reprezentace v recitaci, v letošním roce je to první místo v oblastním kole s postupem do okresního kola. Vynikající výsledky ve společenském tanci - umístění na prvních místech v soutěžích standartních i latinských tancích, účast na mistrovství republiky  s umístěním v první desítce.

David Sikora (5.A) - reprezentuje školu v mnoha oborech. V letošním roce mezi jeho nejvýraznější úspěchy patří druhé místo v oblastním kole v recitaci s postupem do okresního kola. Mimo to reprezentuje školu v šachách, kde se umísťuje na předních místech a také je platným členem sportovních družstev, která reprezentují školu v házené a vybíjené.

Michaela Wantuloková (7.B)  - dlouhodobá a trvale výborná   umístění na předních místech v moravské lize v bikrosu ji v letošním roce  vynesla účast na ME, které se v červenci bude konat v italské Veroně. Ve své kategorii patří mezi nejúspěšnější jezdce třineckého oddílu bikrosu.

Patrik Mazur (6.B) - člen družstva reprezentujícího školu v BESIPU, získal první místo v ocenění jednotlivců v kategorii mladších žáků.

Mgr. Bohuslava Burá