8. 5. 2016

Okrskové kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

6. 5. proběhlo za krásného jarního počasí okrskové kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Již tradičně se tak stalo v DDM Třinec a na nedalekém dětském dopravním hřišti. Tým starších žáků ve složení Dominik Dudys, Jakub Kotajny, Taťána Pálová a Gabriela Sojčáková tentokrát neobhájil prvenství z předešlých tří let a skončil na druhém místě. I tak je to moc pěkné umístění a naši reprezentanti zaslouží pochvalu. Mladší žáci ve složení Mája Macková, Patrik Mazur, Adéla Saranová a David Sikora trochu podlehli nervozitě, což ovlivnilo jejich výkony. Výsledkem bylo poslední sedmé místo (i když jen o pověstný jeden bod), ale i tak zaslouží pochvalu. Zvláště je třeba vyzdvihnout výkon Patrika Mazura, který v individuálním hodnocení všech mladších žáků byl nejlepší a odnesl si cenu pro vítěze. Mezi staršími žáky se podobně dařilo Dominiku Dudysovi, jenž byl ve své kategorii celkově druhý.
Mgr. Jaromír Humpolec