19. 6. 2018

Pasování na čtenáře

Blíží se konec školního roku a naši prvňáčci mají za sebou veliký kus cesty. Dozvěděli se spoustu nových informací, naučili se novým dovednostem a společně se svými kamarády prohlubovali svá přátelství nebo vytvářeli zcela nová. Jednou velkou dovedností je naučit se číst, a je to výkon nad míru náročný, vyžaduje mnoho úsilí, drilu a píle.
Odměnou za toto lopocení se, byla pro děti přichystaná akce s názvem Pasování na čtenáře, kterou pro ně připravila paní Jana Chlebková. Děti si odnesly nejen věcné dárky, knihu, ale také krásný společný prožitek. Samotného aktu pasování se ujal pan starosta Bohuslav Raszka.
Tato akce vznikla nově ve spolupráci s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem. Jednalo se o projekt 8. týden čtení dětem v rámci projektu Visegrád čte dětem. Po celé České republice se tak představovaly dětské knihy českých, polských, slovenských a maďarských autorů. My jsme si představili knihu maďarské autorky Eriky Bartosové Bambulín a Berunka.
Bylo to velmi krásné dopoledne, děkujeme paní Chlebkové za pozvání?
Všem, nejen, prvňákům přeji úžasné smiley prázdniny a mnoho krásných chvil strávených ve společnosti s knihou.
Mgr. Lenka Rusz