16. 11. 2017

Poznáváme svoji obec

Během podzimních dnů žáci třetích ročníků v rámci učiva prvouky navštívili místní kostel, obecní úřad a hotel Vitality.

První zastávka proběhla v katolickém kostele sv. Kateřiny, kde se nám věnoval pan farář Artur Kimak. Komu se dnes poštěstí zahrát si v kostele na varhany nebo zazvonit ve zvonici na kostelní zvony? Stálo to za to.

Druhá návštěva se uskutečnila na obecním úřadě. Zde si na nás udělal čas pan starosta Bohuslav Raszka. Seznámil děti s historií obce a povyprávěl jim pověst o místním vandrovníkovi. Ochotně pak s žáky besedoval o všem, co je zajímalo. Třeba i kolik zvířat chová doma a jaké známky měl ve škole. smiley

Poslední exkurze proběhla v hotelu Vitality. Děti provedla hotelem usměvavá paní recepční a ukázala jim bazén, restauraci, salónky, recepci a prohlédnout jsme si mohli i pokoje a apartmán. Jako dáreček děti obdržely kouzelné tužky od paní ředitelky hotelu a přislíbily jí hezký obrázek.

Putování po Vendryni se žákům líbilo, ale všechno krásné jednou končí. A nám zbývá už jen poděkovat za váš čas a trpělivost, kterou jste dětem věnovali.

Učitelky 3.A a 3.B