27. 4. 2015

Prvňáčci v Muzeu TŽ a města Třince

V pátek 24.4. naše obě první třídy navštívily Muzeum TŽ v Třinci. Původním záměrem bylo obhlédnout Galerii na schodech, kde je vystavena expozice s Radkem Pilařem a jeho známými postavičkami Rumcajsem, Mankou a Cipískem, dále pak s Večerníčkem, jenž letos slaví své padesátiny. Dětem se výstava líbila, složily ve skupinkách megapuzzle a zahrály si pexeso s typickými pilařovskými ilustracemi. Jelikož zbyl čas, paní průvodkyně nám nabídly také prohlédnout si expozici Egypt. Navíc jsme se něco dověděli o překrásné Nefertiti, o jejím synovi, vládci Tutanchamonovi, jeho služebnictvu. Děti si prohlížely sošky, měly možnost si vyzkoušet egyptskou módu a vyrobit si dekorační ozdoby z této starověké doby. Cesta zpět po svých ze starého Třince do školy byla sice v teplém dni celkem náročná, děti však zvládly vše na výbornou.

Mgr. Iva Lysková