28. 11. 2019

RETRO DEN

Dne 19. listopadu se celá škola stala na jeden den "retro" včetně žáků, učitelů a pracovníků školy.  V 1. a 2. hodině se učitelé snažili žákům přiblížit výuku co nejvíc tak, abychom si uměli představit, co oni zažívali ve škole a také jejich rodiče a prarodiče.

Zdravili se pozdravem ,,čest práci soudruhu/soudružko učiteli/učitelko", ve výuce byly povoleny "mírné tělesné tresty" jako např. vytahání za uši nebo klečení v rohu.

Všichni se na tomto dni podíleli tím, že si na sebe vzali kousek nějakého retro oblečení.

Velkou přestávku žáci strávili na chodbě se svačinou a na začátku 3. hodiny dostali "fluoridové tablety" v podobě Tic Tacu. Po dobu 3. a 4. hodiny se tvořily projekty na téma "Jak se žilo před 17. listopadem 1989", v nichž nesměla chybět zmínka o Tuzexu, televizi a jejich programech a nebo o cestování. Program 5. a 6. hodiny byl jasný... hrálo se divadlo, které si pro žáky a učitelé připravili osmáci pod vedením p.uč. Dänemarkové, p.uč. Bockové a p.uč. Kantorové. Divadlo se líbilo natolik, že se 25.11. hrálo znovu, ale tentokrát pro rodiče, u kterých sklidilo velký úspěch!!!

GALERIE RETRO DEN

Eliška Hubáčková (žákyně 8.A)