10. 6. 2019

Řemeslné hry

...Řemeslné hry se uskutečnily v areálu Střední odborné školy Třineckých železáren. Žáci základních škol si mohli v praktické části řemeslných her zapojit jednoduchý elektrický obvod, zhotovit cínový odlitek podkovičky či vyrobit měděnou píšťalku či v roli instalatéra složit obrazec z měděných trubek. Mimo jiné celou akci doprovázela spousta doprovodných programů, jako např: ukázka práce gravírovacího laseru(který pálí/píše na kovové nebo plastové předměty) a 3D tiskárny, elektrické závitovací rameno, možnost vyzkoušet si RC modely autíček na vodíkový pohon, barmanská show Milana Tomiczka z třineckého baru Destiny, překážková dráha hasičského záchranného sboru TŽ apod. ...bylo to velmi zábavné a poučné, pokud se tato akce bude konat i příští rok tak určitě doporučuji!
Daniel Macháček (žák 8. třídy)