25. 11. 2015

Když začíná matika,

není žádná panika.

Vypadá to jako hraní?

A jako hraní vypadá i naše výuka. Přesvědčili se o tom i rodiče v pátek 20. listopadu. Tento den se naši prvňáčci představili v krátkém videu a ukázali, co všechno už za ty tři měsíce ve škole zvládli. Vše se odehrávalo ve školní knihovně za přítomnosti Ducha školy, který pak děti pasoval na prvňáky, předal slabikář a popřál jim mnoho školních úspěchů.

Později se všichni přítomni přesunuli do prvních tříd, kde společně tvořili domečky svých spolužáků. Rodiče i děti zjišťovali svými dotazy, jak jejich kamarádi tráví volný čas, co rádi společně dělají, jaké mají doma mazlíčky a podobně. Každá rodina pak svoji práci prezentovala.

Nechybělo ani pohoštění, které zajistily pilné maminky. Velmi nám chutnalo.

Je moc hezké, že si rodiče našli čas a přišli se na své ratolesti do školy podívat. Velice si toho vážíme.

Iva Kukutschová 1.A, Dagmar Chodurová 1.B