13. 9. 2024

Soutěž mladých zoologů

Soutěž mladých zoologů - postup do finále
V pátek 13.9. se devět dětí ze 4. a 5. tříd zúčastnilo soutěže mladých zoologů, která se konala v Zoo Ostrava. Do soutěže jsme vyslali dvě družstva. Jedno s názvem  " MOUROVATÍ POTÁPĚČI"  ve složení Ondřej Žák, Celestýna Pilchová, Gabriela Sikorová, Sofie Stonawská, Adéla Gorná  a druhé " MOŘŠTÍ MEDVÍDCI" ve složení Adriana Ježowiczová, Aneta Gorylová, Aneta Wawrzyczková, Zuzana Gorná.
Tématem letošního ročníku soutěže byli mořští savci. Děti, které se rozhodly zapojit do soutěže, se pravidelně ráno před výukou scházely a připravovaly se - zjišťovaly informace, trénovaly poznávání mořských savců podle obrázků, popisu. Jejich úsilí se vyplatilo, jelikož družstvo Mourovatí potápěči postoupilo do finále  z celkového pátého místa a družstvo Mořští medvídci se umístilo hned za nimi na 6. místě. Je to skvělý výsledek, když uvážíme, že se do soutěže přihlásilo 98 družstev ze 40 škol.
Gratulujeme a budeme držet palce ve finále, které se bude konat 27.9.2024 v ZOO Ostrava.
Poděkování patří také paním učitelkám - R. Močkořové, L. Haltofové a S. Lačíkové, které děti připravovaly.

GALERIE mladí zoologové