12. 12. 2017

Vánoční koncert

I v letošním roce Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) zorganizoval dne 12. prosince v prostorách Sborového centra Hutník v Třinci Vánoční koncert, na jehož programu se podíleli žáci a studenti regionálních vzdělávacích a volnočasových institucí. Svou trochou do mlýna přispěli i žáci naší školy, kteří si připravili krátké divadelní představení Vánoční koleda na motivy povídky anglického spisovatele Charlese Dickense. A tak v podání našich žáků ožil příběh o lakomém, chladném a necitelném  Ebenezeru Scroogeovi a jeho nápravě poté, co ho navštívili tři duchové o Štědrém večeru.

Diváky akce se již tradičně stávají klienti denních stacionářů Radost, Paprsek, Jordán a žáci Střední, základní a mateřské školy Třinec. Cílem akce je propojit svět zdravých a hendikepovaných spoluobčanů a prolomit tak pomyslné bariéry a předsudky.

Poděkování patří všem žákům druhého stupně, kteří se na divadelním představení podíleli a hlavně paní učitelce Dagmar Dänemarkové, která vše s dětmi nacvičila. Všem děkujeme, že se v tento předvánoční čas snažili potěšit a udělat radost svým hendikepovaným spoluobčanům.

Mgr. Olga Humpolcová