24. 1. 2017

Volba povolání

Žáci 9. tříd si podávají přihlášky na střední školy již v tomto období, žáci 8. třídy toto rozhodování mají ještě před sebou. K ulehčení výběru střední školy a následně zaměstnání pomáhá naše škola některými akcemi. Tou první byly konzultace na Úřadu práce v Třinci, kde s odbornou poradkyní pro zaměstnání zjišťovali, k jakému povolání mají předpoklady, co které povolání obnáší, jaké mají možnosti uplatnění po absolvování školy. Druhou akcí byla propagace řemesel, kterou pořádala SŠTO z Havířova ? Šumbarku v tělocvičně ZŠ v Bystřici. Každý žák měl možnost vyzkoušet si zajímavé přístroje a technické novinky, např. práci s 3D tiskárnou, mohli si vyrobit vlastní drobný výrobek. Prezentovaly se obory instalatér, kominík, autotronik, zedník, truhlář a další. Snad tyto akce žákům pomohou žákům ke snadnějšímu rozhodování, kam po základní škole.

Mgr. Alena Bazgierová