Fyzika

18. 6. 2017

Regionální talent 2017

Ve čtvrtek 15. června v kulturním domě Trisia v Třinci předaly Třinecké železárny spolu s dalšími firmami v regionu ocenění všem mladým lidem, kteří v tomto školním roce úspěšně řešili úlohy v okresních, krajských i celostátních olympiádách ve fyzice, chemii, matematice a dalších soutěžích technického zaměření. Mezi oceněnými nechyběli ani žáci naší školy Robin Szlaur a Erik Bystroň (oba z 8. třídy), kteří školu velmi úspěšně reprezentovali v okresním kole fyzikální olympiády.

Úspěšným řešitelem okresního i krajského kola fyzikální olympiády se také stal žák 9.A Daniel Romanowski. Daniel ale bohužel nesplnil podmínku umístění do 10. místa, aby mohl být na ocenění nominován. V okresním kole skončil na 11. a v krajském kole na 22. místě.

Všem třem chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů nejenom při řešení fyzikální příkladů, ale i v osobním životě.
Mgr. Olga Humpolcová