14. 6. 2019

Anglie 2019

Dne 4.června jsme se 7.-9. třída shromáždili na hřišti za školou o půl osmé a nadšeně sdělovali své pocity jeden druhému.V osm jsme vyjeli a čekala nás několikahodinová cesta autobusem přes Polsko, Německo, Nizozemí, Belgii a nakonec Francii.Do Calais jsme dorazili zhruba ve čtyři ráno.Trajektem trvala cesta 1,5 hodiny.Když jsme dorazili do Doveru, čekaly nás dvě hodiny do Oxfordu, kde začalo naše dobrodružství po Anglii.V Oxfordu jsme navštívili New College, University park, místo, kde se natáčel Harry Potter, nechyběla ani plavba na lodičkách, muzeum přírodnin,a nakonec jsme den v tomto městě  završili Christ Church College.Dojeli jsme k rodinám do Bournemouth, snědli večeři a šli spát.

Druhý den nás čekala Salisbury s gotickou katedrálou, kde byla také umístěna Magna Charta Libertatum.Následovalo Stonehenge, které jsme si užili díky skvělému počasí.Dále Winchester s kulatým stolem krále Artuše, a nakonec rozchod po městě.

Třetí den a zároveň poslední v Anglii jsme strávili v Londýně.I přes ze začátku typické nepříznivé počasí, byl pohled na všechny ty památky nezapomenutelný.Historická Tower of London, mohutná a krásná Tower Bridge, ikonické London Eye, sídlo britské premiérky, Buckinghamský palác, a nakonec Trafalgarské náměstí a čínská čtvrť.Všichni byli unavení, utahaní a velice smutní, protože chyběla ještě plavba vyhlídkovou lodí a pak už jen cesta domů.

Na hřiště jsme dojeli kolem půl desáté, kde nás už čekali naši rodiče.Byl to hodně povedený výlet a všichni si ho značně užili.

GALERIE Anglie

Saranová, Matušková (8.třída)