7. 4. 2021

Bertík a čmuchadlo - Listování pro děti 4. a 5. tříd

V rámci března - měsíce knihy si mohly děti zpestřit online výuku scénickým čtením z projektu Listování.
Knihu Bertík a čmuchadlo se touto formou seznámili žáci čtvrtých a pátých tříd.
Příběh je o Bertíkovi, kterému je devět let, rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Bert mu říká Rypouš. Ostatně, celou tu životní změnu nese velice těžce. Připadá mu jako zrada. Chci, aby bylo všechno jako dřív! Vzteká se. Žárlí. Na všechny kolem sebe je protivný. Až jednou potká v lese za chalupou zvláštní mluvící zvíře — čmuchadlo — a skamarádí se s ním. To, jestli mu neočekávané přátelství s tajemným tvorem dokázalo změnit pohled na svět, se mohly děti prostřednictvím listování dozvědět.
Čtení a hraní se dětem líbilo a přispělo určitě k lepší náladě všech zúčastněných.

GALERIE Listování
S.Lačíková