12. 6. 2017

Beseda s pamětníkem

5. června se žákům 9. ročníku naskytla vzácná příležitost seznámit se s pohnutým životním osudem pana Ing. Michala Salomonoviče, pamětníka holocaustu. Program besedy měl dvě části. V první hodině paní lektorka Jana Hlávková seznámila žáky s tématem holocaustu prostřednictvím prezentace a ve druhé už žáci se zatajeným dechem poslouchali vyprávění pamětníka pana Salomonoviče, člověka, jenž na vlastní kůži zažil strádání lodžského ghetta, nacistických koncentračních táborů i ?pochodu smrti." Oběma účastníkům besedy bych chtěl tímto ještě jednou poděkovat za velmi poutavé vyprávění, které žákům umožnilo nahlédnout tuto historickou etapu z jiného úhlu než jen prostřednictvím výuky dějepisu nebo exkurze do Osvětimi.

Mgr. Jaromír Humpolec