30. 3. 2015

Březen - měsíc knihy aneb pokračování v projektu Kniha- přítel člověka

Měsíc březen je spjat nejen s jarem, ale i s knihou. Každoročně se žáci 1. stupně zapojují do projektu Kniha - přítel člověka.

V letošním roce děti navštívily obecní knihovnu. Mnozí rovněž zavítali do nově otevřené knihovny v Třinci. Prvňáčkům předčítala například paní ředitelka a oni na oplátku předvedli svůj čtenářský um nejen jí, ale i kamarádům v mateřské škole. Druháčci pracovali s časopisem Mateřídouška. Třetím ročníkům byly nabídnuty knihy od Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu a Miloše Macourka Mach a Šebestová. Ze čtvrtých tříd knihy voněly dobrodružstvím a pravěkem a páťáci se pročítali Neuvěřitelným zářím od Petry Braunové.

Také nás navštívili spolužáci ze šestých ročníků, kteří dětem nabídli hravou formou knihy, které byly blízké jejich srdcím, když byli v jejich věku.

Tento projekt se těší veliké oblibě, proto v něm budeme pokračovat i v příštím roce.

učitelé 1.stupně