4. 12. 2019

Čtenářský klub na návštěvě v knihovně

V sobotu 30.listopadu jsme se s dětmi ze čtenářského klubu zúčastnili v třinecké knihovně akce "Den pro dětskou knihu".

Děti měly příležitost prohlédnou si knihovnu zblízka, nahlédnout do knih, přečíst pohádku v "pohádkotelce".

Hlavním bodem programu však byla výtvarná dílna s ilustrátorem knih Milanem Starým a autorkou knih pro děti  Ester Starou. Děti si pod jejich odborným dohledem vyráběly hmyzí masky, které následně využily při představení "Ó, ó, ó vajíčko", které bylo hlavním hřebem celého dne. Představení bylo doprovázeno hudbou, kterou složila a naživo hrála Beata Hlavenková(rodačka z Vendryně) s kapelou, a zpívaly v něm i děti autorů knihy a hudby. Děti byly do představení zapojeny také - dělaly zvukovou kulisu.

Úplně na závěr jsme byli svědky křtu Čtenářského metru, který všichni zúčastnění dostali jako dárek.

Den pro dětskou knihu byl výborným způsobem, jak strávit sobotní odpoledne a všichni jsme si to pořádně užili.

GALERIE Klub

p.uč. Simona Lačíková a Iva Kukutschová