18. 4. 2017

Den otevřených dvěří

Dne 12. dubna se u příležitosti 90. výročí otevření budovy české školy ve Vendryni konal Den otevřených dveří. K slavnostnímu otevření došlo 5. května 1927, samostatná stavba budovy započala 20. června 1926.

Návštěvníci školy měli možnost prohlédnout si nejen historickou budovu od půdy až po sklep, ale i přístavby z let 2002 - 2004 a modulové učebny z roku 2011. Prohlídka školy, při které každého návštěvníka doprovázeli žáci 7. nebo 8. tříd, byla zakončena v tělocvičně, kde se konala malá výstava mapující historii i současnost české školy ve Vendryni. Zájemci si ve vestibulu také mohli zakoupit drobné upomínkové předměty, které vyrobili žáci školy nebo nejnovější číslo školního časopisu V-mixér, tašku a almanach, vše vydané u příležitosti 90. výročí.

Oslavy budou pokračovat počátkem měsíce května, kdy se uskuteční "Akademie žáků" v kulturním domě Czytelnia. Srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče, bývalé žáky a přátelé školy.

kolektiv pedagogů ZŠ Vendryně