23. 9. 2015

ENVIROMENTÁLNÍ ŠKOLA V PŘÍRODĚ "SKALKA"

Žáci 5. A, B se ve dnech 16. - 18. 9. 2015 zúčastnili environmentální školy v přírodě  v horském prostředí na chatě "SKALKA" v Mostech u Jablunkova, kde se učili vytvářet kolem sebe dobré klima, a tím vytvářet příjemné prostředí  pro sebe a pro všechny kolem sebe.

Ve středu po náročném výšlapu na Skalku jsme poslouchali zajímavou přednášku o práci záchranářů Horské služby v Beskydech. Zahráli jsme si hru "PAVUČINA" a večer jsme pozorovali noční oblohu a den jsme zakončili stezkou odvahy.

Ve čtvrtek jsme hráli hry, jejichž cílem bylo poznat sám sebe a kamarády. Odpoledne jsme hledali ukrytý poklad na Polomu, z rozhledny Tetřev jsme si prohlédli okolí. Večer nám český voják vyprávěl své zážitky z Brazílie, jak se učili přežít v džungli. Jelikož nám trochu vyhládlo, opékali jsme si párky u táborového ohně.

V pátek jsme zjistili, že nám na Skalce bylo příjemně, vzájemné jsme se poznávali a náš tajný přítel nám sdělil něco hezkého. Také nám přálo sluníčko, velmi chutnalo a nechtělo se nám domů. Čekání na vlak jsme si zpříjemnili jízdou na bobové dráze a chutným gulášem.

Mgr. Kristina Mainková