31. 3. 2021

Hlava v hlavě…..???

V pondělí a úterý 22. a 23. března děti 3.A a 3.B navštívily na on-line hodině paní knihovnice Marie Gorylová a Marie Zabystrzanová z třinecké knihovny. Pro děti si připravily zajímavou lekci "Hlava v Hlavě” podle stejnojmenné knihy autorů Davida Böhma a Ondřeje Buddeuse.
Lekce byla velmi interaktivní. Děti si postupně kreslily svůj model hlavy, s paní knihovnicí si vysvětlovaly různá rčení a přirovnání týkající se tématu hlava. Hodně zajímavé bylo nahlédnutí dovnitř hlavy. Děti se seznámily s mozkem - hledaly, kde se nachází centrum zraku, řeči, paměti...Stupnice tvrdohlavosti potom některým dětem napověděla, jak na tom jsou. Během spousty aktivit si děti prošly různé části této knihy, úryvek z knihy jim paní knihovnice také přečetla. Tyto a mnoho dalších zajímavých aktivit namotivovalo děti knížku si půjčit a přečíst. Lekci jsme si moc užili a už se těšíme na další - snad už naživo, v třinecké knihovně.

GALERIE Hlava v Hlavě
tř. učitelky L. Haltofová a D. Chodurová