11. 4. 2019

Ukliďme Vendryni - 5.4. 2019

Dne 5.4. jsme se zúčastnili ve Vendryni v rámci vyučování celonárodního projektu ,,Ukliďme Česko".

Naše třída se rozdělila do tří skupinek.Jednu vedl náš pan učitel třídní, druhou paní učitelka Michálková a třetí paní asistentka Dudová.Dostali jsme instrukce, pytle na sbírání a svačinu a mohli vyrazit.Má skupinka byla pod vedením asistentky Dudové, která šla směrem na Vápenky.Po cestě bylo nalezeno hodně plastu, papíru, skla a plechovek, mimo jiné také pneumatiky, jež byly hlavním tématem úklidové akce.Tento den jsem si užila nejen proto, že mě tyto události celkem baví, ale i z důvodu skvělé společnosti mých spolužáků.Poté kolem 12. hodiny byl domluven sraz všech skupin na Vendryňském hřišti.Udělali jsme si společnou fotku, podělili se o zážitky a rozešli se zpět domů.

Zpracovala: A. Saranová, 8. ročník

V 8 hodin jsme se sešli ?na placu?? a slyšeli úvodní proslov starosty a místostarosty obce Vendryně. Na cestu nám nabídli jídlo, pití a rukavice. Moje skupina šla cestou k "Vápenkám?? a dorazili jsme tam zhruba po hodině. Cestou jsme sbírali odpadky. Na cestě jsme potkali mrtvého ježka. Když jsme dorazili k Vápenným pecím, tak nastal čas na svačinu. Později jsme pokračovali ve sbírání. Obešli jsme hodně metrů kolem řek, potkali jsme zahradu se sekačkou poháněnou na GPS systém. Za celou cestu jsme nasbírali zhruba 4-5 pytlů odpadu. Pytle jsme odložili na sklad a nastal čas jít zpátky ke škole. Všechen odpad pak byl vyfocen na nákladním autě společně s lidmi, kteří se na sběru podíleli.

Zpracoval Ondřej Szturc, 8. třída

Dne 5.4 2019 jsem se vydala se spolužáky uklízet Vendryni. Začali jsme uklízet směrem na Sosnu, kde jsme cestou uviděli mnoho zajímavých ,,odpadků" (například : mrtvého králíka,pneumatiku,disk z kola od auta,šuplík atd.). A na jednou jsme uviděli zraněnou vyhublou kočku která neměla kůži na krku, byla vyplašená a hladová. Tak jsme se s kamarádkami rozhodli ji zachránit. Zavolali jsme městskou policii, která jí pak zavezla do místního útulku. Poté jsme cestou zpátky dosbírali odpadky a okolo 12:15 hod jsme měli hromadný rozchod domů. Uklízení se mi líbilo, pokud budu mít možnost půjdu i příště.

Zpracovala: Martina Lagová