25. 11. 2016

Vánoční dílny

Ve čtvrtek 24. listopadu se prostory historické budovy školy proměnily ve vánoční tvořivé dílny. V některých třídách při poslechu koled, v dílnách za doprovodu vrtačky si žáci školy, jejich rodiče a prarodiče mohli vyrobit např. přírodně zdobený vánoční svícen, adventní věnec z břízy nebo na dveře, přání, vánoční svíčku, náušnice a sněhuláka. S dílnami je spojeno mnoho příprav, času, energie a shánění, aby vše dobře dopadlo, ale věřte, že výsledek i v letošním roce stál za to. Vždyť je úžasné pozorovat, jak se u jednoho stolu sejdou i tři generace a navzájem spolu rozmlouvají, chválí si své výrobky. Nebo jak myslí na ty, kteří s nimi nepřišli a vyrábějí pro ně dárečky, aby je potěšili.

Předvánoční čas a advent je o setkávání, zastavení, rozjímání ...  a i o tom byly naše letošní vánoční dílny.

Mgr. Olga Humpolcová