25. 6. 2018

Výlet čtvrťáků do Prahy

Třída 4.A se vydala do Prahy. Jsme ze základní školy ve Vendryni a odcestovali jsme do hlavního města na vyhlášení literární soutěže Art Botič v próze a poezii. Vyjížděli jsme z Třince, ze zastávky Třinec - centrum.

Jeli jsme sice dlouho, ale cestu jsme si náramně užili. Dorazili jsme. Ten den jsme šli na Karlův most a kouknout se na Staroměstskou mosteckou věž. Pak jsme jeli tramvají a pak došli k Emauzskému klášteru. Byl opravdu krásný zvenku i zevnitř.

A teď k cenám, které jsme získali :
Dvě děti, David Walek a Anežka Bocková, získaly zvláštní cenu poroty.
V kategorii dětí se s prózou umístil na 3. místě Dominik Ožana a 2. místo získal Dominik Ryszavý.
V kategorii poezie obdržela 3. místo Adéla Ascher, 2. místo získala Valérie Fukalová a 1. místo Aneta Fojciková, tedy já :).
V kategorii pro dospělé obdržela za prózu: 2. místo Iva Lysková, paní učitelka 4.A.
Tak dopadlo naše vyhlášení.

Odnesli jsme si s sebou spoustu krásných cen a to ještě nebylo vše. Před spaním k nám přišla popovídat spisovatelka a scenáristka Eva Papoušková?.

Druhý den jsme si vyrazili na Vyšehrad a kouknout se na Nuselský most. Šli jsme na metro, nasedli do vlaku a frčeli domů! Byl to úžasný výlet!

Aneta Fojciková, 4.A