19. 4. 2015

ZŠ Vendryně se zapojila do celonárodní akce Ukliďme Česko 2015.

Žáci 8. ročníku dne 17. 4. 2015 v dopoledních hodinách i přes nepřízeň počasí uklízeli podél cesty vedoucí směrem na Třinec Sosna. Samotné realizaci úklidu a opravdu aktivnímu přístupu předcházelo setkání dětí z polské a české školy v prostorách Vendryňského parku. Úklidová akce byla zahájena naším starostou, místostarostou a předsedou komise ŽpaZ D. Peprníkem. Žáci obdrželi ochranné pomůcky (reflexní vestu a rukavice), vskutku bohaté občerstvení a dobré rady, jak při úklidu postupovat. Každé skupině byl přidělen také technický pracovník obce, který vše koordinoval.

Jakmile byl plán splněn a cíl akce naplněn, žáci obou škol a všichni realizátoři akce se opět setkali na ploše Vendryňského parku a proběhlo slavnostní ukončení akce. Jako škola jsme obdrželi propagační ekologické materiály a metodiky, žáci pak sladkou odměnu v podobě vskutku chutného marcipánového dortu.

Když tak nad tím přemýšlím, mnozí z nás byli chvílemi opravdu překvapeni, kolik odpadků je možno nalézt na těch několika stovkách metrů obecní půdy.

Za sebe i své žáky děkuji zástupcům obce Vendryně za bezchybnou organizaci tohoto úklidového dne. Jsem si jist, že tato akce byla zaměřena nejen ekologicky, ale pro naše žáky měla i preventivní význam.

Mgr. Jiří Krhut, třídní učitel 8. ročníku