Fyzika

12. 12. 2017

Astronomická olympiáda

Ve dnech 7. a 8. prosince se v počítačové učebně pro žáky 2. stupně uskutečnilo školní kolo již 15. ročníku Astronomické olympiády. Žáci v soutěži během 40 minut vyhledávali odpovědi na otázky zaměřené na dění ve vesmíru, naši planetární soustavu a výzkum vesmíru. Při soutěži mohli využívat internet a vyhledávat informace v encyklopediích, tabulkách apod. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet žáků - v učebně se jich celkem sešlo 51. Všichni žáci, kteří ve školním kole získali 20 a více bodů, postupují do krajského kola.

A jak si s vyhledáváním a zpracováním informací ohledně vesmíru nakonec poradili?  Uvádíme pořadí na prvních místech.

Mladší kategorie: 1.místo Nela Vrlíková - 46 bodů, 2. místo Šárka Klimondová - 44 bodů, 3. místo Klára Sikorová a Matyáš Gaura - 41 bodů

Starší kategorie: 1. - 2. místo Erik Bystroň a Patrik Mazur, 3. místo - Filip Bystroň

Všem žákům děkuji za účast  a jejich snahu.

Mgr. Olga Humpolcová