Recitační soutěž

10. 2. 2018

RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2. STUPNĚ

Den před pololetními prázdninami, tedy 1.února, se během 4. a 5. vyučovací hodiny uskutečnila recitační soutěž žáků 2. stupně. Celý program uváděli žáci 9. tř. Alena Lorková a Damián Kujawa. Ve dvou kategoriích, 6. - 7. třída a 8. - 9. třída, vystoupilo se svou připravenou básní celkem 31 dětí. Jak v závěru porota složená z učitelů českého jazyka konstatovala, úroveň recitátorů rok od roku stoupá, a proto bylo velice těžké vybrat z každé kategorie ty nejlepší. Nakonec ale rozhodla takto: V kategorii  šestých a sedmých tříd se o první místo podělili Mariana Wojnarová (6.A) a David Sikora (7.tř.), druhé místo obsadila Rozálie Ferencová (6.A), třetí místo získali Eliška Hubáčková  (6.A) a Jakub Czernek (6.A). Mezi osmými a devátou třídou si ocenění "vyrecitovali" tito žáci: Kristýna Mužná (8. B) a Eliška Humpolcová (8.B) - 1. místo, Sabina Mazurová (8.B) - 2. místo,  Magda Goryczková ( 8.B) a Daniel Gaszek (9. tř.) - 3.místo. Všichni ocenění získali kromě diplomu hezké věcné odměny. Ostatní soutěžící obdrželi účastnický list a malou sladkost. Žáci na prvních místech navíc postoupili dále do obvodního kola, kde již budou přednášet 2 texty. Přejeme jim hodně štěstí, aby se opět umístili co nejlépe!

Dagmar Dänemarková