5. 5. 2019

Beseda s Janem Kunzem

Poezie se dá pojmout i moderně, novodobě, neotřele, prostě jinak. S tím přišel do školy za námi pan Kunz, dramaturg, kurátor výstav výtvarného umění, organizátor kulturního života zejména v Opavě a také básník a zpěvák (+textař) kapely KOFE-IN. Besedoval s námi o umění a vztahu nás žáků k umění, k básním a poezii. Neopomněl nám přiblížit svůj umělecký život plný vzruchu, pádů a úspěchů. Určitě svým projevem zaujal, některé podnítil k přemýšlení nad smyslem života a nad životem samým. Své básně, které nám zarecitoval, rozhodně nebyly nudné. Byly reakcí na nějakou nevšední událost běžného dne. Setkání se zajímavými lidmi určitě neomrzí. A to, že Jan Kunz patří mezi zajímavé osobnosti, o tom není pochyb.

Poznámka autora - Beseda se konala na půdě školy dne 2. května 2019, zúčastnili se žáci 7. tříd a  8.ročníku

Mgr. Jiří Krhut