16. 4. 2021

Jak zvířata spí

„Jak zvířata spí" je název nádherné knížky Jiřího Dvořáka. S touto knihou žáky 2.B seznámila paní knihovnice Marie Gorylová v rámci online knihovnické lekce. Děti tak mohly zjistit, že spánek jednotlivých zvířat je velmi odlišný. Některá z nich při spánku stojí, jiná leží, některá spí dlouho a jiným stačí chvilička. Různé polohy při spánku si také žáci přímo vyzkoušeli. Představovali si, že dávají hlavu pod křídlo, točili se do klubíčka nebo zkoušeli, jak se asi spí žirafě s hlavou opřenou o větev. Celou lekcí nás paní knihovnice prováděla pomocí krásných ilustrací Marie Štumpfové a děti si tak mohly jednotlivé obrázky prohlédnout, navzájem je porovnávat a komentovat je! Na závěr lekce dostali žáci zajímavý úkol, měli nakreslit, na jakém netradičním místě spali oni. Myslím, že obrázky se opravdu povedly!

GALERIE Jak zvířata spí
Martina Lohnová