22. 3. 2018

Knihovnická lekce v Třinci

V měsíci březnu se druháci věnují aktivitám, které spojuje jedno téma, a to je březen = měsíc knihy.

Navštívili už obecní knihovnu ve Vendryni, v rámci čtenářského festivalu předčítají ze svých knížek kamarádům, pracují ve škole s knihami, které jim nabízí a zpracovává do čtenářských lekcí p. učitelka, v hodinách slohu vytvořili Encyklopedii podivuhodných zvířat.

Mezi další akci patřila návštěva knihovny v Třinci, kam se vydali v úterý 20.března dopoledne.

Pro některé to byla premiéra - knihovna se jim velice líbila. Paní knihovnice Maruška si pro ně připravila lekci, ve které se věnovali knihám od Daisy  Mrázkové ? Neplač muchomůrko a Písně mravenčí chůvy. Děti pracovaly s ilustracemi, předvídaly, tvořily vlastní příběhy. Někteří čtenáři si dokonce půjčili knihy domů.

Bylo to velmi milé a příjemné dopoledne.

Simona Lačíková