4. 10. 2015

Kyberšikana

Kyberšikana aneb šikana, která využívá elektronické prostředky jako např. mobilní telefony, internet a další.

Na dny 1. a 2. října 2015 přijal naše pozvání provést prevenci v oblasti kyberšikany pan Slavoj Raszka, lektor mezinárodní organizace ACET. Nebyl zde poprvné. Je rodákem z Vendryně, je dokonce absolventem naší školy  a musím vzpomenout chvíli před 3 lety, kdy u nás po dlouhé době opět lektoroval. Tehdy byla přednáška také zaměřena na kyberšikanu a byla určena dětem 6. ročníků.

Přednášky pana Raszky jsou multimediální. Jako bývalý IT programátor nemá sebemenší problém s prezentacemi různého druhu, nejrůznějšími efekty, dokonalým ozvučením a vše, co k tomu patří. Často nás obohatil i svými osobními zkušenostmi z rizikového prostředí.  Žáky šestých a sedmých tříd zaujal svou profesionalitou, připraveností, všeobecným rozhledem, empatií a schopností komunikovat s nimi.

S přednášejícím panem Raszkou jsme navázali užší spolupráci a již nyní se těším na jeho besedu určenou tentokrát dětem starším, a to deváťákům.

Za kolektiv učitelů Mgr. Jiří Krhut, metodik prevence