11. 6. 2019

Literární soutěž Pardubice

Jela jsem s maminkou do Pardubic, protože jsem vyhrála v literární soutěži. Nastoupili jsme do vlaku, šli jsme si sednout do kupé. V kupé jsme hráli karty a pak jsme šli do jídelního vozu. Cesta trvala tři a půl  hodiny. Konečně jsme dorazily do Pardubic. Vydaly jsme se do nákupního centra, ale měly jsme málo času, takže jsme nic nekoupily. Oběd jsme si daly v hotelové restauraci U zlaté štiky. Tam jsem si dala svíčkovou. Byla velmi dobrá. Vyšly jsme z restaurace a hned za rohem byl Krajský úřad, kde jsem si měla vyzvednout cenu. Vlezly jsme do budovy, počkaly patnáct minut, pak nás zavolali a usadili do velké síně. Prvně měli scénku děti ze ZUŠ, hráli ?O čem nejraději sním", pak přišel na řadu proslov a nakonec vyhlašovali umístění. Netrpělivě jsem čekala, až řeknou mé jméno a teď to přišlo:

"Na třetím místě se umístila Valérie Fukalová." V duchu jsem jásala, šla jsem si pro cenu. Dostala jsem knihu a diplom. Po ukončení tam bylo malé občerstvení a čekala nás jen cesta zpět domů. Ještě jsme nakoupily pardubický perník pro spolužáky a paní učitelku. Byl to prima výlet a den :)

Valérie Fukalová (žákyně 5.A)