17. 5. 2018

Wolfram

Ve čtvrtek 10.5.2018  se uskutečnil branný závod s názvem Wolfram, pořádaný na počest parašutistů vyslaných během 2. světové války z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava.

Tato soutěž se uskutečnila pro žáky základních škol na školním hřišti základní školy Dany a Emila Zátopkových v Třinci, která byla pořádaná Krajským vojenským velitelstvím Ostrava.

Závodu se zúčastnilo 11 škol z okolí.

Cílem tohoto závodu bylo seznámení nás se s historií a osobami z Operace Wolfram a také si vyzkoušet naše fyzické a vědomostní dovednosti, jako například střelba ze vzduchovky, hod granátem, vytrvalostní běh, silový trojboj, bojové dráhy, znalosti ze zdravovědy a z Operace Wolfram.

Naši školu reprezentovali žáci z 8. ročníku Raimund Sikora, Adam Szwarc, Patrik Mazur a Anna Gorylová.

Podařilo se nám obsadit krásné třetí místo a postupujeme do krajského kola, které se bude konat ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá dne 21.9.2018.

Držte nám palce!!! :)

Anna Gorylová (8.B)